2018 Vergi Borcu Yapılandırma & Başvuru Formu


Vergi Borcu İçin Yeniden Yapılandırma Son Başvuru Tarihi 27 Ağustos

Birikmiş vergi borçları, SGK prim borçları, öğrenim kredisi borçları ve trafik cezaları için yapılandırma fırsatı’nda son tarih 27 Ağustos 2018…

7143 Vergi ve Bazı Alacakların Yapılandırılmasına Dair Kanun ile Maliye’ye olan vergi borçlarına getirilen yeniden yapılandırma ile 31 Mart 2018 öncesi vergi borcu olanlar borçlarını peşin ya da taksitle ödeyebilecekler.

Vergi Borçları Kaç Taksitle Ödenebilecek ?

31 Mart 2018 tarihinden öncesine ait vergi borçları 7143 Vergi ve Bazı Alacakların Yapılandırılmasına Dair Kanun ile yeniden yapılandırılarak 36 aya kadar taksitle ödenebilecek. Bu şekilde internet vergi dairesi ya da doğrudan vergi dairesinden vergi borçlarına yeniden yapılandırma başvurusunda bulunanlara ödeme planı oluşturulup verilecek.

Vergi Borcu Peşin Ödenirse İndirim Uygulanacak mı ?

Vergi borçlarını peşin ödemek isteyenlere ise indirim uygulanacak. 7143 Vergi ve Bazı Alacakların Yapılandırılmasına Dair Kanun ile vergi borcuna işleyen gecikme faizinin yüzde doksanı (%90) silinecek, sadece yüzde onu (%10) ödenecek. Geçmişe dönük vergi borcu fazla olanlar için bu indirim çok iyi bir fırsat yaratacak olacak.

Vergi Borcu Yeniden Yapılandırma İçin Nereye Başvurmak Gerekiyor ?

Başvurular internet vergi dairesi ya da doğrudan vergi dairesinden, başvuru formu dilekçe örnekleri ile gerçekleşecek.

Vergi Borcu Yapılandırma Başvuru Formu Dilekçe Örneği

Vergi borcu yapılandırma başvuru formu dilekçe örneği için, tıklayın!

Az önce bir yorum yapıldı, sizde yorum yaparak görüşlerinizi iletebilirsiniz.