KYK Burs ve Kredi Başvuru Sonuçları Açıklandı !

KYK

KYK burs ve kredi başvuru sonuçlarıyla ilgili bekleyiş sona erdi…. Sonuçlar açıklandı.

 
KYK BURS BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI !

11 farklı kurumla değerlendirme sürecini yürüten Kredi ve Yurtlar Kurumu, KYK burs başvuru sonuçları açıklandı.

Sonuç açıklama sayfasına buradan veya KYK Net üzerinden ulaşabilirsiniz.

ÇALIŞAN ÖĞRENCİLERİN KREDİ KESİLME ENGELİ KALDIRILDI

KYK’ya bağlı yurtlarda kalıp burs veya kredi alan öğrenciler en fazla asgari ücret seviyesinde çalışabilirken, KYK yurdunda kalmayan ancak burs veya kredi alanlar ise herhangi bir ücretle çalışabilecek.BURS ALAMAYAN ÖĞRENCİ KREDİ ALABİLECEK

Beyan ettikleri bilgiler dahilinde burs alması uygun görülmeyen öğrenciler, öğrenim kredisi imkanından faydalanabilecek. Burs ödemeleri ile aynı miktarlarda gerçekleştirilen öğrenim kredisi ödemeleri, öğrencinin eğitim öğretim hayatını tamamlamasının ardından geri talep edilecek.

BURS VE KREDİ ÖDEMELERİ AYIN KAÇINDA YAPILIYOR?

Bu yıl aylık 500 lira olacağı açıklanan öğrenim desteğini almaya hak kazanan öğrenciler, kendilerine tahsis edilen burs ya da krediyi TC Kimlik Numarasının son hanesine göre ayın 6’sı ve 10’u arasında alabilecek.

Buna göre, TC Kimlik Numarasının son hanesi 0 olanlar her ayın 6’sında, 2 olanlar her ayın 7’sinde, 4 olanlar her ayın 8’inde, 6 olanlar her ayın 9’unda, 8 olanlar her ayın 10’unda ücretlerini alabilecek.

Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından verilecek olan burslara dair üniversite öğrencilerinin (lisans, yüksek lisans, doktora) burs ücretlerindeki artış belli oldu.

Buna göre;

Lisans ve önlisans bölümlerinde okuyan öğrenciler 2019 yılında 470 TL’den 500 TL‘ye,

Yüksek lisans bölümlerinde okuyan öğrenciler 2018 yılında 940 TL’den 1000 TL‘ye,

Doktora bölümlerinde okuyan öğrenciler 2018 yılında 1.410 TL’den 1500 TL‘ye yükseldi.

 1 thought on “KYK Burs ve Kredi Başvuru Sonuçları Açıklandı !

  1. Bu ülkede her nedense önem arz eden her iş bürokrasi yüzünden o kadar yavaş işliyor ki … üniversite öğrencisi kredi/burs ihtiyacını planlı bir şekilde bile karşılamaktan aciziz. Ovundukleri online sistem ile kontrollerin hızlı ve güvenilir yapilabilecegi bir dönemde olmamız gerekiyor. Hızlı olmamız ve artık gerçekten gençlerimiz için çalışmalıyız .

Az önce bir yorum yapıldı, sizde yorum yaparak görüşlerinizi iletebilirsiniz.