Ağda Kayıtlı Değil Hatasının Çözümü…

Ağda Kayıtlı Değil Hatası

Ara sırada olsa  yaşanan ve kullanıcıları tedirgin eden ağda kayıtlı değil hatasının basit bir çözümü var !

Ağda kayıtlı değil hatasının gerçekten sistemsel kaynağı olup olmadığının belirlenmesi ile birlikte, Ağ hatası aldığımız telefonun sıfır veya ikinci el olması da ayrı bir önem taşımaktadır.

İkinci el ve sıfır cihazların sonradan imei kopyalamasının yapıldığı biliniyor. imei kopyalamasının olup olmadığını “www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama” adresinden öğrenebilirsiniz.

imei Numarasını öğrenmek,

Ağda kayıtlı değil hatasının giderilmesi için yapılması gerekenler,

– Ayarlar – Bağlantılar – Diğer Ağlar – Mobil Ağlar
– Kullanmış olduğunuz operatörü otomatik veya manuel ( Türkcell – Vodafone – Türk Telekom/Avea ) arayarak seçin. Uzun sürebilir.
– 4,5G/LTE olan şebeke bağlantınızı 3G veya 2G olarak ayarlayın.

Ağda kayıtlı değil hatası çözülmüş olacaktır. Yukarıda yapılan işlemlere rağmen halen problem devam ediyor ise mutlaka operatörünüz ile iletişime geçmenizi öneririz.

Yukarıda yer alan işlemler orijinal ROM yüklü cihazlar için geçerlidir. Sonradan veya orijinal olmayan yazılım yüklemeleri sonrasında böyle bir durum ile karşılaştınız ise model üreticinizin orijinal sürümüne geri dönmeniz tavsiye edilmektedir.

1 thought on “Ağda Kayıtlı Değil Hatasının Çözümü…

  1. Hüseyin Öztürk dedi ki:

    Samsung Note 5 kullanıyorum. Sözünü ettiğiniz hatayı bende aldım ve dediğiniz gibi uyguladım. Sorunu çözdüm teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir