iOS 10 Beta ‘ya Geçelim mi!

wwdc-2016

Apple’ın yeniliklerle dolu yeni iOS sürümü olan iOS 10 dün akşam düzenlenen etkinlikle tanıtıldı. Tanıtımın ardından , Eylül ayında yayınlanacak olan Final sürümü dışında test amaçlı ilk betası’da kullanıcılar ile paylaşıldı.

iOS 10’un halka açık (public) betası Temmuz ayında yayınlanacak. iOS 10 betayı şu anda geliştiriciler ve geliştiricilerin udid kaydı yaptığı iOS cihazlar yükleyebiliyorlar.

iOS 10 hizmeti alacak cihazlar ise : iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad Air, iPad Air 2, iPad Pro, iPad Mini, iPad Mini 2, iPad Mini 3, iPad Mini 4, 6. nesil iPod touch, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus.

iOS 10 maalesef iPhone 4s’e gelmiyor.

apple-icon

Ancak en az bizim kadar meraklı olan sizler için uygulamanın nasıl yüklenebileceğine dair bir araştırma yaptık ! ve sonucu sizle paylaşmak istedik.

iOS 10 Beta yükleme adımları aşağıdaki şekilde olup, sırası ile uygulamanızı öneriyoruz. Yazılım ve buna bağlı hata ve aksamalarda ki sorumluluğun yükleyici de olduğunu hatırlatmak isteriz.

  1. iTunes dan cihazınızın yedeğini almayı unutmayın. Bu yedek olası hata ve geri dönüş isteklerinizde verilerinize ulaşım imkanı sağlayacaktır. 
  2. iOS cihazınızdan ! safariden buraya  giriş yapın.
  3. Link sizi iOS 10 profil ayarlarına götürecek ve yükleme önergeleri ile sizden yetki isteyecektir.
  4. Link ,geliştirici profili olup, profil yükleme sonrası cihazınızın tekrar başlatılması istenecektir. 
  5. Telefonunuz açıldıktan sonra , sırası ile Ayarlar / Genel / Yazılım güncelleme bölümüne girerek iOS 10 yüklemesini seçiniz. 
  6. Cihazınızın yükleme için şarj düzeyinin en az %50 olmasına dikkat ediniz. 
  7. iOS 10’un cihazına indirilmesini bekleyiniz.

Hayırlı olsun !… İndirme ile ilgili link çıkmaz ise cihazınızı kapatıp tekrar açınız.

Küçük hatırlatma;

  • iOS 10 yüklendikten sonra cihazınızın yedeğini almayın. geri dönme ihtimalinde bu yedek  iOS 9.3.2 ya da iOS 9.3.3’de kullanılmamaktadır.

640w

No votes yet.
Please wait...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir