iPhone’a İkinci WhatsApp Kurulumu

Bu yazımızda iOS işletim sistemine sahip iPhone’unuza jailbreak olmadan nasıl market dışı uygulama yüklenir onu inceleyeceğiz. ? Üstelik bu uygulama İle paralı olanları parasız indirme imkanını bulacaksınız ?küçük bir not , İndirilen programlar sunucu tarafından  reklam barındırmakta ve açılışta , alt bantta yer almaktadır. Çok rahatsız edici olmamakla beraber, bu duruma çok takılmamak gerektiğini hatırlatmak ister, keyfini çıkarın derim…

Uygulama iOS 10.3.3 sürümünde denenmiştir. ( iOS 10.3.3 geliştiriciler için yayınlanan sürüm olmakla beraber, geliştiriciler dışında Puplic Beta sürümleri de  yayınlanmıştır.)  Beta sürümlerin nasıl yükleneceğine ilişkin yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Gelelim TuTuApp adındaki uygulamamıza, yükleme adımları aşağıda belirtilmiştir.

 1. iOS cihazınızdan tutuapp adresine giriyoruz.
 2. Ardından Download Now – Yükle komutu ile işleme devam ediyoruz.
 3. Yükleme sonrası Ayarlar – Genel – Profiller ve Aygıt Yönetimi menüsünden yüklenen uygulamamızı Güven diyerek seçiyor ve doğruluyoruz. Artık kullanıma hazır ?

App Store benzeri uygulama marketi ile hayatımızı renklendirmeye başlayabiliriz.

Önemli Hatırlatmalar;

 1. TuTuApp ile yüklenen uygulama ilk etapta açılmayacaktır. Lütfen telaş yapmadan  yukarıda belirttiğimiz  4. maddeyi bir kez yüklenen uygulama için tekrarlayınız ! Bundan sonraki tüm yüklemeler sorunsuz açılacaktır.
 2. Yeni yazılım ve/veya geliştirici, Beta sürümlerinin güncelleştirilmesi sonrası ,yüklenen programların açılmaması gibi durumlarla karşılaşılması muhtemeldir. Böyle bir durum ile karşılaşıldığında yazılım güncellemesinin bitmesinin ardından belirttiğimiz işlemleri baştan yapmanız gerekmektedir.

Bonus ” iPhone’da iki WhatsApp kullanmak” 

? iPhone da iki hat için WhatsApp kullanmak ister misiniz ? ?

Nasıl mı?

Öncelikle iPhone’da  kurulu bir WhatsApp programınız var.  Bu mevcut hattınız için aktif ve kullanımda ! ?

Gelelim diğer hat için WhatsApp++ kurulumuna;

Burada TuTuApp uygulama marketi devreye giriyor. Uygulamamızdan WhatsApp++ yüklüyoruz direktiflere göre ayarlamaları yapıyoruz.

iPhone çift hat desteklemediğinden dolayı iki hattı olanlar genelde diğer hatlarını iPhone üzerindeki hattına yönlendirme yaparak bu sorunu çözmektedir. ( Birden fazla telefon ve/veya akıllı telefon taşıyanlar hariç ) bizim hareket noktamız yönlendirme yapanlar veya ikinci hattın mesaj, arama vb. özelliklerini kullanmak isteyenlerdir… ikinci hattı , ana hattına yönlendirme yapanlar  WhatsApp++ aktifleştirmesi için ara seçeceğini kullanarak kodu almaları yeterli olacaktır.

Kurulum sonrası iki WhatsApp uygulamanız olacak ve etkin şekilde kullanabileceksiniz ! hatta WhatsApp++ ile ek özelliklere sahip olacaksınız, örnek olarak ; son görülmeyi dondurma, çevrimdışı gözüküp aslında çevrimiçi olabilme, yazıyor yazısını kaldırma gibi daha bir çok özellik mevcut artık detaylar sizin merakınıza kalmış.  Yükleme ve ayarlar ile ilgili olarak tüm bilgiler kullanıcı bazında test edilerek verilmiş olup, yüklemeden veya başka nedenlerden dolayı yaşanacak aksaklıkların sorumluluğunun kullanıcıya ait olduğunu hatırlatmak isterim.

İyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

14 thoughts on “iPhone’a İkinci WhatsApp Kurulumu

 1. Mesut Kaldiş dedi ki:

  AppStore dan daha iyi bir uygulama ve bedavası var 🙂 reklam çok fazla değil ve kapatılıyor .

 2. Anonim dedi ki:

  hangisi

 3. ali dedi ki:

  whatsapp++ indirdikten sonra tutuapp silince program gidiyor neden acaba

 4. GÜLŞAH dedi ki:

  SÜPERSİNİZ

 5. serkan dedi ki:

  birsüre sonra indirilen programlar banlanıyor!!! buna da bir çözüm gerek.

 6. Anonim dedi ki:

  Ben bulamadım nasıl yükleniyor

 7. Anonim dedi ki:

  Yeni gelen iOS yazılımından sonra açılmıyor yardım

 8. Çiya dedi ki:

  App store daki uygulamanın adı ne

 9. Anonim dedi ki:

  selam. ben bu uygulamayı indirdim kurdum ama malesef iletiler uygulama içine girdikten sonra düşüyor. neden olabilir acaba ?

 10. Anonim dedi ki:

  Babada yardımcı olurmusunuz nasıl yaptınız

 11. Anonim dedi ki:

  bende yüklendi de kalıyor yardımm

 12. MSG dedi ki:

  Tutuapp ,AppStore dışında bir platform… Yükleme sonrası kendisini aralıklı zamanlarda güncellemektedir. Böyle durumlarda uygulamalı ve kendisi tekrar yüklenmelidir. Tutuapp yükleme sonrası Ayarlar kısımında yer alan ve yukarıda detaylı anlatıldığı gibi profilden onay gerekmektedir. Yükleme anında yarıda kalma gibi durumlar söz konusu olduğunda WiFi veya Mobil Ağ üzerinden indirmenin tekrar denenmesi faydalı olacaktır. Tüm IOS uygulamalarına uyum sağlamakta ve kolay yüklenmektedir. Whatsapp ++ uygulamasının keyfini çıkarmanız dileğiyle.

Comments are closed.