Mobil Uygulama Yapmak Artık Çok Kolay !

Teknolojinin gelişimiyle birlikte İnternet kullanımında mobil uygulama payı her geçen gün artmaktadır. Şirketlerin, e-ticaret sitelerinin, hizmet sağlayıcılarının, küçük işletmelerin dahi mobilde ulaşılabilir olması ve bu anlamda bir uygulamaya sahip olmaları kendileri açısından fark yaratan bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır.

Mobil uygulama yapabilmek  için donanım alt yapısı olmasının yanında programlama bilinmesi ön şart veya maddi gücünüzün yettiği kadar bu işleri sizin adınıza üstlenecek bir firma ile anlaşmanız en doğru seçenek gibi gözüküyor. Günümüz gerçeklerinde programlama dili bilen veya bu konulara maddi bir ödenek ayıran bir çoğunluk yok gibi,

Neyse ki ,artık mobil uygulama yapabilmek için programlama dili bilmenize ve para harcamanıza gerek yok, az maliyet ile mobil uygulama sahibi olabilir veya ücretsiz olarak kendi ağınıza hizmet verebilirsiniz ! Nasıl mı? İnternet üzerinde bu hizmetler için oluşturulmuş olan siteler size yol gösterecektir.

Mobil Uygulama Siteleri;

MobiRoller

Android ve iPhone uygulaması oluşturmak isteyenler için ideal bir sitedir. Tamamen Türkiye’de üretilen ve Türkçe teknik desteğe sahip olan MobiRoller sayesinde hiçbir teknik bilgiye ihtiyaç duymadan ve kodlama bilmeden dakikalar içinde mobil uygulama yapabilirsiniz.

MobiRoller ile geliştirilen uygulamalar; Android ve iPhone uygulamaları desteği, kullanıcı üyeliği, e-ticaret, sipariş, sosyal medya entegrasyonu (Facebook, Twitter, Instagram, YouTube vb), anlık bildirimler (push notification), tek tuşla arama, gelişmiş kullanıcı istatistikleri ve harita desteği gibi onlarca farklı ve başarılı özelliğe sahip.

Türkiye’den ve yurtdışından birçok kişi ve kurum tarafından kullanılan MobiRoller’ın kendine ait de bir Market’i mevcut. Market adresi http://appstore.mobiroller.com

Free (Ücretsiz) pakete ek olarak aylık ve yıllık ödeme planlarından birini seçerek hiçbir taahhüt olmadan kullandığınız kadar ödeyebilirsiniz. Kredi kartı bilgisi paylaşmadan ücretsiz deneme sürümü olması da uygulamanın diğer bir avantajı.

Appery,

Android, iOS ve Windows işletim sistemleri için uygulamalar geliştirebileceğiniz, Apache Cordova içeren bulut tabanlı bir mobil uygulama geliştiricidir.

Bulut tabanlı olması nedeni ile, herhangi bir indirme ya da yükleme işlemi gerektirmiyor. Uygulamanızın arayüzünü tasarlamanız için sürükle – bırak mantığıyla çalışan bir görsel düzenleyici bulunuyor. Bu sayede uygulamanızı daha hızlı ve kolay bir şekilde düzenleyebiliyorsunuz.

Appery içerisinde çeşitli özelliklerin yer aldığı bir eklenti kataloğu bulunmakla birlikte, ister kataloğundan, isterseniz de kendi özel eklentilerinizi işleyebilir, gerçek zamanlı olarak paylaşabilirsiniz.

Appy Pie

Windows, Blackberry, Android ve iOS için uygulama yapması ve bunu Google Play ve iTunes’da yayınlamasına izin veren bulut tabanlı DIY (Do It Yourself/Kendin Yap) mobil uygulama oluşturma sitesidir. Mobil uygulamanızı oluşturmak için sayfaları sürükleyip bırakmanız yeterli.

Uygulama sonunda tüm platformlarda çalışan HTML5 tabanlı hibrit uygulamanız oluşacak olup, tüm eklentiler gerçek zamanlı olarak entegre olacaktır.

GameSalad

iOS, Android, HTML5 ve OS X dahilinde oyunlar yapıp paylaşmanızı sağlar. Sürükle-bırak arayüzü, herhangi bir programlama bilgisine ihtiyaç duymadan kolay ve hızlı bir şekilde düzenleme yapmanızı sağlar.

AppMakr

iOS, Android ve HTML5 uygulamaları oluşturmasını sağlayan bir DIY (Do It Yourself/Kendin Yap) mobil uygulama aracı.

İstediğiniz kadar uygulama yapabilir, uygulamalarınızı sınırsız sayıda güncelleyebilir , yüksek çözünürlükte fotoğraf galerileri, canlı güncellemeler, müzik ve video yayını, sohbet odaları, Google Maps entegrasyonu, ortak etkinlik takvimi, uygulama içi alışveriş ve daha fazlası bir çok özellikleri kullanarak uygulamanızı verimli hale getirebilirsiniz.

Uygulamanızı gerçek zamanlı olarak görüntüleyebilir ve markette kullanıcılarınız ile paylaşabilirsiniz.

http://apps.appmakr.com

Keyifli uygulamalar dileği ile…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir