Ulaşıma Çözüm !

En son çözüme kavuşması adına, sitemizde 5 Nisan tarihinde paylaştığımız yazımız sonrasında, İETT’nin hat tahsis etmesi ile bölgenin mağduriyetinin giderilmesinin haklı sevincini yaşamaktayız.

İlgili yazımızı daha fazla kitlelere duyurmak adına hür haber sitesinden paylaşmış, bunun yanında  İETT’de görev yapan tüm yetkililere, Büyükşehir Belediye Başkanına, İmza kampanyası ve Sosyal Medya duyuruları  ile yaşanan mağduriyetten bahsetmiş ve çözüm istemiştik.

Ferhatpaşa Çiftliği, Altıntepsi Mh. bölgesinde Hayat Tepe İETT durağı 15.06.2015 tarihi itibari ile hizmete girmiştir. Bu anlamda bölgeye başlatılan İETT hattının hayırlı olmasını diler, emeği geçen herkese teşekkürleri bir borç biliriz.

Ancak bu çözüm bölgeye tam olarak bir çare olarak gözükmemektedir. Tahsis edilen hatlar bölgeden, Eminönü ve Mecidiyeköy’e gidiş noktasından hareket edilerek ayarlanmıştır. Oysa bizim isteğimiz, çift taraflı sefer yapılması ki tahsis edilen noktalardan da bölgeye vatandaşın rahat bir şekilde gelmesi sağlanmalıdır.  Yapılan bir etkinin, daha verimli olması açısından İETT yetkililerinden çift yönlü hat işleyişinin bir an önce başlatılmasını rica ediyor, Bayrampaşa ve Esenler Belediyesi başta olmak üzere, Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı ve Karayolları Genel Müdürlüğünden İETT hatlarının çift taraflı çalışmasının sağlanması adına bir an önce yol çalışması planlamasının yapılmasını talep ediyoruz.

Bölgeye ulaşım sağlayan hatlar…

91O – OTOGAR – EMİNÖNÜ

75O – OTOGAR – MECİDİYEKÖY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir